Vďaka Bohu za Fica?

Autor: Oliver Tomečko | 15.8.2016 o 0:49 | (upravené 4.1.2018 o 19:06) Karma článku: 8,19 | Prečítané:  2982x

„Čože?“ ,pomyslí si po prečítaní titulku človek, občan, platiteľ daní, ktorý aspoň letmo sleduje verejné dianie posledných 10 rokov na Slovensku. 

„Čo je to za blázna, tento bloger, vari nepočul o CéTečku, Váhostave, tete Anke, masérovi Kostkovi, kompe, Bašternákovi, Jánošovi, Vlastnej hlave,...?“ Počul, pochopil, dokonca urazeného Fica detinsky urážať novinára v najnovšom videu videl. No napriek tomu si za nadpisom stojí. Prečo?

Tento blog nemá byť tak chválospevom na Fica a jeho korupciou prehnitú administratívu, ako zhrozenie z toho, čo sa ponúka ako alternatíva. A nebudem tým nadväzovať  ani na Bélov žalospev  o nenávisti, to nie. Totiž, faktom je, že premiér je jasne proeurópsky , proatlantický a na západe vnímaný ako spoľahlivý partner. Tento fakt je v časoch vlny popularity ľudí ako Kollár, Kotleba, Trump, Hoffer, či Le Pen nad všetky iné skutočnosti. Počítam s tým, že mentálne zrelému jedincovi je jasné, aké nebezpečenstvo predstavujú tieto mená ako potencionálni  predstavitelia exekutívy. Ďalej, ako priznal minister Lajčák v rozhovore s Timom Sebastianom, nezáleží na tom, čo premiér hovorí, ale čo robí. To je fakt číslo 2.  Vlastne, Lajčák svoju vládu usvedčil že predvolebné „bububu“ okolo moslimov bolo „kvôli ľuďom ktorí na nich nie sú zvyknutí.“ Teda taký obyčajný populizmus,  či pokrytectvo. Totiž ak hovoríme o hlasovaniach, dodržiavaní zmlúv, či zahraničných summitoch, predstavitelia vlády, bez mihnutia oka držia krok so spojencami. Na rozdiel od toho čo „tárajú“ na Slovensku.

No dobre, dobre a to tu fakt nie je nič lepšie ako toto? Žiaľ bohu. Ani si to neuvedomujeme, ale v marci sa najmocnejším mužom krajiny stal takmer človek, ktorý povalil najlepšiu ponovembrovú vládu. A prečo? Lebo do Grécka „ani euro.“ Neverím tomu, ale vážne hovorím o dospelom človeku. Ale budiš, boli tam aj iné okolnosti, toto sa teda dá prepáčiť. Naopak také hlasovanie, alebo skôr nehlasovanie o prístupových rokovaniach Čiernej hory do NATO z trucu, sú už vážnejším prešľapom.  Neviem, nechcem, nedokážem si predstaviť, že by našu spoľahlivosť u spojencov garantovali  Sulík, Matovič či Kollár. Alebo? Kto by nechcel sympatickú Šimkovičovú za ministerku obrany. Nestačilo? A čo tak predstava že nemecká kancelárka sa rozhodne navštíviť predsedajúcu krajinu rady EÚ, samozrejme, stretnutie prebehne  na úrovni ministerských predsedov. Akože pôjde Sulík pobaviť Nemcov s tým že Angela môže za smrť utečencov do ARD predtým, či až potom?  

A tento ste už počuli? „Môj názor je, že Islam je v rozpore s našou kultúrou a cez teroristické útoky ju ohrozuje.“ Človek by tipol autorstvo na nejakého nerozvážneho Kotlebovho poslanca, ktorý netuší že Slovensko má niečo, čo sa volá ústava, no pravý autor mohol byť premiér SR.

Najlepšie na koniec. Tvrdenie že­ „hlavný exportér demokracie na svete“ by azda nemal podporovať  umiernenú sýrsku opozíciu, lebo Herr Sulík našiel na internete článok, kde sa dozvedel že odrezali chlapcovi hlavu, je tak cez všetky čiary, že by sa zaňho mala ospravedlniť aj upratovačka na úrade vlády. 

Avšak aký je rozdiel medzi týmito dvoma prípadmi? Kým jeden na xenofóbne slogany naháňa jednoduchší elektorát, ten druhý to myslí vážne.

Uvedomujem si že tento blog vzniká v dobe gradácie protestov proti vláde po celom Slovensku. Protestov, ktoré sú dosť masívne, veď sa ich zúčastňujú aj osoby verejne známe. Neviem ,teda, či sa zamysleli komu tým pomáhajú. Každopádne, tento blog sa zrejme  nestretne s veľkým pochopením. Pochopenie ani nežiadam. Od teba, ctený čitateľ, čakám iba zamyslenie. Zamyslenie nad tým, že kým teraz žijeme iba časy korupcie krytej štátnou mocou, či po nich nebudú nasledovať skutočné časy strachu. Mám na mysli také, kedy od nás dajú spojenci ruky preč, kedy Spojené štáty prestanú platiť za našu bezpečnosť,  kedy prestaneme patriť do unikátneho spoločenstva Európskej únie, kedy politická stabilita a mier na našom území prestanú byť samozrejmosťou a napokon, nebodaj, kedy si pri večernom pive s nostalgiou nepovieme, že za toho Fica nebolo až tak zle.    Tak a toto sú moje dôvody pre“ Vďaka Bohu za Fica!“

Na záver, keď ste o mne zrejme stratili dobrú mienku, mám za potrebné povedať že som Smer nikdy nevolil a  nikdy nebudem. Som iba sklamaný volič SaS, ktorý čakal od Sulíka viac a nemôže sa dočkať vzniku slušnej, civilizovanej, pravicovej, proeurópsky orientovanej strany s transparentným financovaním. Lebo ak vezmeme do úvahy fakt, na akej vlne popularity sa vezú Kotleba, Kollár a žiaľ k nej patrí aj Sulík, desí ma predstava, kto jedného dňa nahradí  Ficovú administratívu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Hovorili sme s Babindolčanmi: Bohatí susedia ich prekvapili

Ľuďom v Babindole sa nepáči, ak sa o nich hovorí ako o bohatej dedine. Zbohatlo podľa nich len pár jednotlivcov.

KOMENTÁRE

Snaha o minimalizáciu škody

Hlavní aktéri babindolskej kauzy nasadili špecialistov na krízovú komunikáciu.


Už ste čítali?